274. Ingvar Hildingsson, pallar, 2 st., I.H. slöjd

Objektsbeskrivning
INGVAR HILDINGSSON, pallar, 2 st., I.H. slöjd, Sverige 1940-tal, björk, höjd 32 - 41, diameter 24,5 cm; smärre slitage