251. P. Hvidt & O. Mølgaard, matbord, France & Søn

Objektsbeskrivning
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, matbord, France & Søn, Danmark 1960-tal, solid teak med detaljer i mässing, två klaffar, brickmärkt France & Søn, höjd 72, längd 162, total bredd 140,5 cm; ytligt slitage