250. Knud Faerch, stolar, 6 st., Danmark 1950-tal

Objektsbeskrivning
KNUD FÆRCH, stolar, 6 st., Slagelse Møbelvaerk, Danmark, 1950-tal, modell 251, teak och ek, originalsitsar klädda i svart konstläder, höjd 73 cm; smärre slitage