171. Axel Thygesen, taburetter, 4 st., Interna, Danmark

Objektsbeskrivning
AXEL THYGESEN, taburetter, 4 st., Interna, Danmark, 1960-tal, för Illums Bolighus, vitkalkad ek och rotting, en pall märkt Illums Bolighus, höjd 31 cm; smärre slitage