152. Knud Færch, stolar, 6 st., modell 215, Danmark

Objektsbeskrivning
KNUD FÆRCH, stolar, 6 st., modell 215, Slagelse Møbelvaerk, Danmark 1950-tal, jakaranda, sitsar klädda i naturläder, höjd 73 cm; smärre slitage, omklädda sitsar