4. Bertil Brisborg, lampor, 1 par, NK

Objektsbeskrivning
BERTIL BRISBORG, bordslampor, 1 par, Nordiska Kompaniet, 1960-70-tal, förgylld keramik, löv i mässing, etikettmärkta NK, höjd med skärm 62 cm; senare skärmar