11. CARL MALMSTEN, fåtöljer 2 st., Swedish Grace

Objektsbeskrivning
CARL MALMSTEN, fåtöljer 2 st., Swedish Grace, 1920-tal, en bemålade i grönt med förgyllda detaljer den andra bemålad i vitt, rygg i rotting, kannelerade ben, lösa stoppade sitsar, höjd 80 cm; rottingen med mindre skador, slitage, sitsarna restaurerade