95. Takarmatur, Sverige 1940-tal

Objektsbeskrivning
TAKARMATURER, 1 par, Sverige 1940-tal, mässing, varje lampa med fem skålade skärmar invändigt emaljerade i vitt, höjd 51 cm; smärre slitage