85. Axel Einar Hjorth, bord, 1 par, NK 1930

Objektsbeskrivning
AXEL EINAR HJORTH, bord, 1 par, Nordiska Kompaniet 1930, underrede av förnicklade stålrör, bordsskivor klädda i svart laminat, brickmärkt NK R 34728 C 22974, höjd 74, diameter 60 cm; slitage
PROVENIENS
Konditori Tösse, Banergatan 7, Stockholm.