74. Kurt Östervig, fåtöljer, 1 par, Rolschau Møbler

Objektsbeskrivning
KURT ÖSTERVIG, fåtöljer, 1 par, Rolschau Møbler, Danmark, 1950-tal, ben och armlän i teak, klädda i blått tyg, höjd 83 cm; smärre slitage