59. Greta Magnusson Grossman, golvlampa, Bergboms

Objektsbeskrivning
GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, golvlampa, Bergboms, Malmö 1950-tal, modellnummer G-33, svartlackerat stål, märkt G-33 Bergboms, höjd 124 cm; smärre slitage