577. Henri Epstein, Parken

Objektsbeskrivning
HENRI EPSTEIN
Polen 1892-1944
Parken
Signerad H. Epstein. Olja på duk, 54 x 65 cm.
Signed. Oil on canvas.
PROVENIENS
Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm