576. Pelle Åberg, Barflickan

Droit de suite

Objektsbeskrivning
PELLE ÅBERG
1909-1964
Barflickan
Signerad Pelle Åberg. Olja på pannå, 61 x 49,5 cm.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, våren 2001, auktion 519, katalognr 186