573. Max Ernst, La Reine

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MAX ERNST
Tyskland 1891-1976
La Reine
Signerad och numrerad Max Ernst 4/75. Brons, höjd 12 cm.
Gjutarmärkt Guss Barth, Elmenhorst.
Signed and numbered. Foundry marks Guss Barth. Bronze.
LITTERATUR
Spies/Metken 1681.1.