570. Fernandez Arman, Accumulation de violons

Droit de suite

Objektsbeskrivning
FERNANDEZ ARMAN
Frankrike 1928-2005
Accumulation de violons
Signerad och numrerad Arman 2/25. Brons och plexiglas, höjd 41,5 cm inkl sockel.
Signed and numbered. Bronze and plexi.
PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären i New York