568. Mårten Andersson, Påfågeln

Droit de suite

Objektsbeskrivning
MÅRTEN ANDERSSON
född 1934
Påfågeln
Signerad och otydligt daterad Mårten A - 61. Olja på duk, 122 x 168 cm.
PROVENIENS
Modern konst i hemmiljö, Stockholm