566. Corneille, Chant de l'été

Droit de suite

Objektsbeskrivning
CORNEILLE
Holland 1922-2010
Chant de l'été, ma fenêtre
Signerad och daterad Corneille 1987. Akryl på papper fäst på duk, 40 x 55 cm.
Signed and dated. Acrylic on paper supported on canvas.
PROVENIENS
Galleri GKM, Malmö