565. Bengt Lindström, Le rêve de Socrate

Droit de suite

Objektsbeskrivning
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
Le rêve de Socrate - Sokrates dröm
Signerad Lindström. Olja på duk, 92 x 73 cm.
Utförd ca 1966
Certifikat utfärdat av Comité Bengt Lindström, Paris, Frankrike medföljer.