563. Bengt Lindström, L'amour pour le maître

Droit de suite

Objektsbeskrivning
BENGT LINDSTRÖM
1925-2008
L'amour pour le maître - Kärlek till husbonden
Signerad Lindström. Olja på duk, 81 x 65 cm.
Utförd 2001. På baksidan märkt med Ateljé Lindströms referens nr F. 25-2189/01,
Certifikat utfärdat av Comité Bengt Lindström, Paris, Frankrike medföljer.