37. Hans Agne Jakobsson, takarmatur, Markaryd

Objektsbeskrivning
HANS AGNE JAKOBSSON, takarmatur, Markaryd, 1950-tal, sex ljuspunkter, teak och mässing, snedställt takfäste, etikettmärkt HANS AGNE JAKOBSON MARKARYD MADE IN SWEDEN, höjd 147, 90 x 44 cm; smärre slitage
PROVENIENS
Berga Kyrka invigd 1959