146. Arne Vodder, skrivbord, Sibast, Danmark

Objektsbeskrivning
ARNE VODDER, skrivbord med sideboard samt skrivbordsstol, Sibast, Danmark, 1960-tal, teak, fem lådor med originalfärg samt skåp, hurtsar och lådor, höjd 73, 203 x 92, sideboardet höjd 62,5, 167 x 40,5; smärre slitage, en låda med lagning