145. HANS J. WEGNER, "Hjertegruppen", 6 stolar och bord

Objektsbeskrivning
HANS J. WEGNER, "Hjertegruppen", stolar 6 st. och bord, Fritz Hansen Danmark 1963-65, bok och teak, delvis etikettmärkta FH Made in Denmark by Fritz Hansen 0663-0665, bordets höjd 70,5 cm, diameter 120 cm, stolarnas höjd 72 cm; smärre slitage, repor