144. Hans J. Wegner, "Sabelbensskåpet", Danmark

Objektsbeskrivning
HANS J. WEGNER, "CH-304", sabelbensskåp, Carl Hansen, Danmark 1950-tal, teak och ek, mässingsdetaljer, fronten med sex lådor och två skåp, höjd 126, 168 x 44,5 cm; en låda med skador