124. Arne Vodder, vilstol, Bovirke, Danmark 1950-tal

Objektsbeskrivning
ARNE VODDER, vilstol, Bovirke, Danmark 1950-tal, stomme i bok med sits i flätat läder, höjd ca 91cm, längd 140 cm; sitsen med slitage, vissa läderband utbytta