12. Soffbord, 1940-tal, Sverige

Objektsbeskrivning
SOFFBORD, Sverige 1940-tal, skiva i oregelbunden form med rotfanér, underrede i svart stål, höjd 40, 120 x 70 cm; smärre slitage