117. Arne Vodder, sideboard, Vamo, Danmark

Objektsbeskrivning
ARNE VODDER, fristående sideboard, Vamo, Danmark 1960-tal, jakaranda, fronten med fyra dörrar, nycklar i mässing, märkt Danish Furnituremakers Control, höjd 83, 250 x 48 cm; smärre slitage