861. Jean Tinguely, Fontaines

Droit de suite

Objektsbeskrivning
JEAN TINGUELY
1925-1991
Fontaines
Etsning, 1977-1987, signerad och numrerad Jean Tinguely 20/120, med dedikation "Pour le 70 ieme de Geralde Bonnier 1987".
I. 23 x 34 cm S. 38 x 56,5 cm
Etching, signed and dated, with dedication. In good condition.
PROVENIENS
Bokförläggare Gerard Bonnier, Stockholm