860. Antoni Tàpies, Negre I Roig: Signes Negres

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ANTONI TAPIES
född 1923
Negre I Roig: Signes negres
Färgetsning med relief, 1976, signerad och numrerad Tapies 5/75. Tryckt och editerad av La Poligrafa, Barcelona.
S. 57 x 75,5 cm
Colour etching with flocking and relief, 1976, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR
Galfetti 614