859. Antoni Tapies, Negre I Roig: Lletres i gris

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ANTONI TAPIES
1923-2012
Negre i Roig: Lletres i gris
Etsning och akvatint, 1976, signerad och numrerad Tapies 14/75. Editerad av Poligrafa, Barcelona.
S. 56 x 75 cm
Etching and aquatint, signed and numbered. In good condition.
LITTERATUR
Galfetti 609