858. Antoni Tàpies, La Cama

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ANTONI TAPIES
född 1932
La Cama
Färgetsning med carborundum, 1975, signerad och numrerad Tapies 28/75.
I. 43,5 x 62,5 cm S. 56,5 x 76,5 cm
Colour etching with carborundum, 1975, signed and numbered. In good condition, unframed.
LITTERATUR
Galfetti 510