856. Antoni Tapies, Untitled

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ANTONI TAPIES
född 1923
Untitled
Etsning och akvatint tryckt i färger på Guarro papper, 1972, signerad och numrerad Tàpies 62/100. Tryckt och editerad av Gustavo Gili S.A. Barcelona.
S. 76 x 101 cm
Etching and aquatint printed in colours, 1972, signed and inscribed numbered. In good condition.
LITTERATUR
Galfetti 308