855. Antoni Tapies, Camisa

Droit de suite

Objektsbeskrivning
ANTONI TAPIES
1923-2012
Camisa
Etsning och carborundum, 1972, signerad Tapies H. C. Tryckt och editerad av La Poligrafa, Barcelona.
S. 58,5 x 77 cm
Etching and carborundum, signed and inscribed H. C. In good condition.
LITTERATUR
Galfetti 301