63. C.G. Hallberg, takarmatur

Objektsbeskrivning
C.G. HALLBERG, takarmatur, 1920-30-tal, fyrarmad, nysilver, behängd med lövformade slipade prismor, stämplad C G HALLBERG, höjd 80 cm