45. Estrid Ericsson, puderdosa, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
ESTRID ERICSON, puderdosa, Svenskt Tenn, Stockholm 1930, tenn, dekor av flätmönster, stämplad med änglamärket samt D8, diameter 11 cm; slitage