39. Josef Frank, skrivbord, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, skrivbord, Svenskt Tenn, modellnummer 590, fanerat med ask och körsbär, hörnbeslag i mässing, sargen med låda samt utdragbar skrivskiva, brännmärkt Josef Frank SVENSKT TENN, höjd 75,5, 90 x 180 cm; mindre slitage