37. Josef Frank, soffbord, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, bord, Svenskt Tenn, modellnummer 2181, formgivet under 1950-talets första hälft, mahogny, höjd 52, 80 x 80 cm; slitage