29. Josef Frank, soffa, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, soffa, Svenskt Tenn, modellnummer 3031, formgiven på 1940-talet, klädd i grön plysch, tresitsig, höjd 83, längd 200 cm; mindre slitage