28. Josef Frank, bokhyllor, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, bokhyllor, 3 sektioner, Svenskt Tenn, modellnummer 2225, vitlackerade med grönmålad fond, låsbricka i valnöt med mässingsbeslag, höjd 225, varje sektion 100 x 50 cm; mindre skador, slitage, nyckel medföljer