56. Björn Trägårdh, vas/ljusstake, Svenskt Tenn 1929

Objektsbeskrivning
BJÖRN TRÄGÅRDH, vas/ljusstake, Svenskt Tenn, Stockholm 1929, tenn, dekor av löv, stämplat med änglamärket Svenskt Tenn C8, höjd 22 cm; mindre slitage
LITTERATUR: Jämför Katalog Svenskt Tenn 1931, katalognummer 946