40. Estrid Ericsson, collier, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
ESTRID ERICSON, collier, Svenskt Tenn, förgyllt tenn, dekor av liggande kvinna med vindruvsklase samt rävhuvuden, längd 43 cm
PROVENIENS: Inköpt på Svenskt Tenn i september 1980