34. Josef Frank, bordslampa, Svenskt Tenn

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, bordslampa, Svenskt Tenn, modellnummer 2468, mässing, vita tygskärmar, höjd 54 cm; skärmarna med slitage
HISTORIK: Inköpt på Svenskt Tenn på 1950-talet