948. Karel Appel, Bird's huese No 3

Droit de suite

Objektsbeskrivning
KAREL APPEL
Holland 1921-2006
Bird's huese No 3
Signerad Appel. Olja på duk, 152 x 122 cm.
Utförd 1991. Med certifikat från "Karel Appel Foundation", Amsterdam, 26/02/2008.
Signed. Oil on canvas. Executed 1991. Certificate enclosed.
PROVENIENS
Galleria Arte 92, Milano.