Hjälp oss bli bättre genom att svara på ett par snabba frågor. Det tar inte mer än ett par minuter. Tack! » Till frågorna

948. Karel Appel, Bird's huese No 3

KAREL APPEL
Holland 1921-2006
Bird's huese No 3
Signerad Appel. Olja på duk, 152 x 122 cm.
Utförd 1991. Med certifikat från "Karel Appel Foundation", Amsterdam, 26/02/2008.
Signed. Oil on canvas. Executed 1991. Certificate enclosed.
PROVENIENS
Galleria Arte 92, Milano.

Utrop
SEK 500 000-600 000
56 500-68 000

Klubbat
SEK 500 000

Information

Auktionsnummer 948

Droit de suite

Utrop
SEK 500 000-600 000
56 500-68 000

Klubbat
SEK 500 000

Delta i auktion på Nybrogatan 32
  • Budgivning i salen
  • Budgivning på internet
  • Budgivning via inropsuppdrag
  • Livebudgivning
  • Budgivning via telefon