14. Josef Frank

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, pall, Svenskt Tenn, modellnummer 2060, formgiven vid slutet av 1940-talet, mahogny, stoppad sits klädd i "Aralia", höjd 40, 60 x 36 cm; slitage