13. Josef Frank

Objektsbeskrivning
JOSEF FRANK, bokhylla, Svenskt Tenn, modellnummer 1142, valnöt, underdelen med tre lådor, överdelen med skåp och hylla med ett hyllplan, draghandtag i mässing, höjd 130, 200 x 40 cm; slitage
PROVENIENS: Utrikesdepartementet

Ändringar
Hylla saknas
One shelf is missing