32. Taburetter, empire

Objektsbeskrivning
TABURETTER, ett par, empire, massiv mahogny med träskuren dekor, korslagda ben med tassfötter, profilerat tvärstag, sitthöjd 41 cm; slitage, lagningar, smärre kompletteringar