1470. Aert I Van Der Neer, tillskriven, Månskenslandskap

Objektsbeskrivning
AERT I VAN DER NEER
Holland 1603/04-1677, tillskriven
Månskenslandskap
Förstärkt signatur. Olja på duk, 55 x 75 cm.
Äldre skuren ram

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
Oscar Hedbergs samling