1466. Melchior De Hondecoeter, hans efterföljare

Objektsbeskrivning
MELCHIOR DE HONDECOETER
hans efterföljare, omkring 1700
Kamp mellan tupp och kalkon
Olja på duk, 99 x 124 cm

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

PROVENIENS
I familjens ägo sedan 1950-talet, vidare i arv till nuvarande ägare.