1308. Bruno Liljefors, Fällande vildgäss

Objektsbeskrivning
BRUNO LILJEFORS
1860-1939
Fällande vildgäss
Signerad och daterad Bruno Liljefors 1892. Olja på duk, ca 148 x 220 cm

PROVENIENS
Företaget Luxor, Motala, Sverige