2020. Marcus Larson, Vy mot Kronborg slott, Helsingör

Objektsbeskrivning
MARCUS LARSON
1825-1864
Vy mot Kronborg slott, Helsingör, i månsken
Signerad och daterad M Larsson pinxit 1849. Olja på duk, 36 x 48 cm.