2006. Anna Munthe-Norstedt, Rosor i glasvas

Objektsbeskrivning
ANNA MUNTHE-NORSTEDT
1854-1936
Rosor i ett glas
Signerad och daterad Anna Munthe Norstedt 1898. Olja på pannå, 31 x 18 cm.

PROVENIENS
Göteborgs Auktionsverk, 1981, katalognr 210
(inköpt av nuvarande ägare på ovanstående auktion)